Rejestracja uczestników pod lupą – wywiad z Janem Tabaszewskim z Eventshaper

Jak wiemy z praktyki: ludzie boją się nowości i tego czego nie znają, ale często niesłusznie. Będę razem z Wami walczyć z takim myśleniem, ponieważ to, co poznacie w poniższym wywiadzie na 100% polepszy Wasz event. Zaczynamy!
Dziś z Janem Tabaszewskim, porozmawiam o fajnym, kompleksowym rozwiązaniu do rejestracji uczestników wydarzeń. Eventshaper jest internetowym systemem do obsługi uczestników wydarzeń, ale także całego eventu. Szczerze sama byłam zaskoczona jak wiele oferują (sprawdź ich funkcjonalności).

 

Wpis sponsorowany

Jan Tabaszewski jest współtwórcą i współwłaścicielem systemu do rejestracji i obsługi uczestników eventshaper. Z branżą IT jest związany od ponad 10 lat podczas których zajmował się kierowaniem projektami informatycznymi, technologiami Big Data oraz architekturą systemów IT klasy enterprise. Obecnie zajmuje się nadzorem nad rozwojem systemu oraz opieką nad kluczowymi klientami eventshapera.

 

Paulina Pięta – Pani Eventualna: Na początek zapraszam do przedstawienia się. Odpowiedzią na jakie pytania jest Wasza aplikacja? Jakie problemy rozwiązuje?Eventshaper

Jan Tabaszewski: Dzień dobry, nazywam się Jan Tabaszewski i jestem współtwórcą systemu do organizacji wydarzeń eventshaper. Nasz system jest kompleksową platformą, która wspomoże organizatorów w bardzo wielu wyzwaniach, które stawia przed nimi dzisiejszy rynek eventowy. W naszym systemie samodzielnie można zbudować responsywną stronę internetową, zaprojektować formularz rejestracji, rozesłać zaproszenia mass mailingiem czy też sprawdzić obecność na wydarzeniu. Eventshaper ma za zadanie przede wszystkim ułatwiać życie event managera, a technologia która za nim stoi umożliwiać organizację konferencji i wydarzeń na najwyższym technicznym poziomie.

 

Standardowe ale zarazem najciekawsze pytanie, którego nie mogę nie zadać: Skąd pomysł? Jaką mieliście motywację do stworzenia Eventshaper? Przecież istniały już podobne systemy?

Narzędzie jest odpowiedzią na pewną lukę na rynku konferencyjno-eventowym, którą zauważyliśmy podczas współpracy z jedną z agencji eventowych. Wielu organizatorów potrzebowało narzędzia, które pozwoli na kompleksowe zarządzanie wydarzeniami. Obecne wtedy na rynku systemy nie umożliwiały tego w prosty i przystępny sposób. Wtedy postanowiliśmy przekuć nasze kilkuletnie doświadczenie w branży eventowej w produkt, który umożliwi więcej, łatwiej i mniejszym nakładem pracy.

 

Od kiedy narzędzie istnieje w branży? Czy długo trwał proces przygotowania się do wejścia na rynek?

System eventshaper istnieje od 2013 roku. Prace rozpoczęły się już w 2012 roku. Na rynek wchodziliśmy powoli i stopniowo przez kolejne dwa lata, aby nie zaliczyć falstartu.

 

Jak wiemy nowe rozwiązania zawsze wiążą się z dużym ryzykiem. Czy robiliście badania czy postawiliście wszystko na jedną kartę i wyszliście na rynek z nadzieją, że funkcjonalność się sprawdzi, bo rozwiązuje wszystkie problemy organizatorów? Jak to było?

Eventshaper jako narzędzie jest sumą doświadczeń i sugestii wielu agencji eventowych i organizatorów, od których na bieżąco zbieraliśmy uwagi i opinie. Każda opinia, zgłoszony problem czy też zapotrzebowanie na kolejną funkcjonalność były zawsze analizowane, a następnie wdrażane. Wciąż staramy się zbierać feedback od każdego użytkownika, który korzysta z naszego rozwiązania i jest gotów podzielić się swoimi doświadczeniami.

 

Narzędzie jest bardzo intuicyjne. Myślę, że każdy jest w stanie nauczyć się użycia w ciągu 5 minut. Dla mnie największym zaskoczeniem była obsługa kompleksowa. Ku mojemu zdziwieniu eventshaper to nie kolejny portal do rejestracji, a miejsce, gdzie możemy kompleksowo obsłużyć swoje wydarzenie. Zarówno tworząc stronę eventu, jak i wysłać mailing, wstawić partnerów. Jak sami komunikujecie: “Nasza platforma wspomoże Cię na wszystkich etapach organizacji dowolnego typu eventu.” Czy dużo kosztowała Was edukacja klienta? Czy nadal wciąż to robicie?

Eventshaper na przestrzeni ostatnich czterech lat bardzo się rozrósł i nadal się rozwija. Możliwości systemu są naprawdę ogromne, w związku z tym dbamy o odpowiednią edukację Klientów poprzez cykliczne newslettery oraz pomoc telefoniczną i mailową. Ponadto stale aktualizujemy platformę i rozbudowujemy ją o kolejne możliwości.

 

Czy macie dużą konkurencję? Czym się wyróżniacie na jej tle?

Dobre pytanie! Konkurencja na pewno była dla nas istotnym punktem odniesienia na początku naszej przygody. Obecnie ciężko bezpośrednio nas porównać z jakimkolwiek innym systemem, bo trudno znaleźć na rynku rozwiązania  tak kompleksowe i profesjonalne. Oczywiście eventshaper nie jest jeszcze szczytem naszych własnych oczekiwań, ale z każdym dniem produkt staje się coraz lepszy i bliższy naszemu idealnemu celowi. Myślę, że mogę zaryzykować stwierdzenie, że pod wieloma względami jesteśmy najlepsi na rynku.

 

Jakie funkcjonalności są według Was najważniejsze? Z której jesteście najbardziej zadowoleni? Proszę opowiedzieć o funkcjach.

Kolejne trudne pytanie :). Aż nie wiem od czego zacząć! Pełna lista funkcjonalności dostępna jest na naszej stronie internetowej, natomiast teraz zwrócę uwagę na to, za co najbardziej chwalą nas nasi Klienci. Przede wszystkim budowa strony internetowej – w kilka minut można stworzyć profesjonalnie i atrakcyjnie wyglądającą witrynę i dostosować ją do własnych potrzeb. Wystarczy wypełnić kilka sekcji, a system sam wygeneruje piękną, responsywną stronę, która działa nie tylko na komputerach, ale także na tabletach i smartfonach. Kolejnym elementem uwielbianym przez organizatorów są moduły do mailingu oraz filtrowanie odbiorców w niemal każdy możliwy sposób. Jeszcze inni organizatorzy cenią nasze statystyki mailingu oraz automatyczną integrację strony z Google Analytics. Z kolei Ci, którzy pracują z klientem zagranicznym chwalą automatyczną obsługę dwóch języków. Dostajemy również pochwały za transparentność, rzetelność i otwartość. Powodów do polubienia narzędzia jest naprawdę wiele!

 

Czy Wasza aplikacja jest już na tyle kompletna, czy macie zamiar rozwijać kolejne funkcjonalności? Jak chcecie się rozwijać? Może ekspansja na rynki zagraniczne?

Eventshaper już teraz pozwala na kompleksową obsługę wydarzeń, więc pod tym względem jest produktem kompletnym. Mimo tego oczywiście mamy bardzo dużo planów i pomysłów na kolejne możliwości i usprawnienia, które pozwolą organizatorom wydarzeń osiągać jeszcze więcej z pomocą naszej platformy. Eventshaper od początku swojego istnienia pozwalał na obsługę wydarzeń w wielu językach, a ekspansja na rynki zagraniczne właśnie się zaczyna! Klientów zagranicznych zapraszamy na eventshaper.co

I na koniec najważniejsze pytanie: ile to kosztuje? :)

Nie płaci się żadnych abonamentów, opłat stałych, nie ma również opłat za rejestrację, co jest ogromnym plusem. Wystarczy się zarejestrować i używać narzędzia. Opłaty to 5 zł za uczestnika przy rejestracji na naszej stronie internetowej oraz 10 zł za uczestnika przy rejestracji przez system eventshaper.


Moja opinia:

 • narzędzie jest bardzo intuicyjne i szybkie do oswojenia – mówię Wam to ja, która nie kupi jabłuszka, bo nie będzie go umiała obsługiwać ;)
 • jeśli dopiero tworzymy pierwsze wydarzenie, to jest to idealne rozwiązanie zamiast swojej domeny, hostingów i strony internetowej. Co lepsze w każdym momencie możemy zmienić co pokazuje się na stronie, czy tylko prelegenci, czy także program, partnerzy itp. Bardziej intuicyjne rozwiązanie niż wordpress. W podstawowej wersji w adresie do strony pojawi się nazwa eventshaper przed .pl, ale pierwszy człon ustalamy sami. Można dokupić opcję, która likwiduje nazwę Eventshaper.
 • system pokazuje statystyki wydarzeń, czyli dokładnie bada skąd ludzie wchodzą i klikają
 • można tworzyć nieskończoną liczbę wydarzeń, jest to naprawdę wszystko przejrzyście opisane
 • najbardziej miło zaskoczył mnie system do obsługi uczestników, możliwość szybkiego zrobienia materiałów graficznych tzn. identyfikatorów oraz wysyłka maili z systemu – nie musicie się bawić w systemy do mailingu
 • musicie się na początku zastanowić nad wyborem opcji, czy wybieracie obsługę za 5 zł czy za 10 zł, po zapisaniu się pierwszego uczestnika nie można już tego zmienić
 • przy mniejszych wydarzeniach 5 zł może się wydawać dużą kwotą przy opłacie końcowej 30 do 50 zł, choć zaoszczędzony czas i brak opłat za domenę, hosting itd. rekompensuje te koszty. Jeśli nasze bilety kosztują powyżej 100 zł i więcej to jest to świetne rozwiązanie i już nie ma wymówek.
 • jeśli chodzi o płatności, to trzeba podpiąć swoją własne konto Dotpay lub inne. Nie można tego ręcznie zrobić w konfiguracji, ale po zgłoszeniu adminowi z tego co wiem ustawiają tego typu rozwiązania i nawet generowana jest automatyczna faktura dla uczestników
 • strona dostępna jest również w języku angielskim: eventshaper wersja angielska
 • obsługa klienta jest bardzo sprawna, przy współpracy dostaję maile po kilku minutach – zawsze. BRAWO WY!
 • Zobaczcie jak wyglądał mój event z zastosowaniem tego systemu: http://networkingus3.eventshaper.pl/

Mam oczywiście prezencik dla czytelników bloga eventualnie.
Każdy kto zarejestruje się pierwszy raz do systemu Eventshaper z tego miejsca
dostaje obsługę pierwszych 
100 uczestników wydarzenia ZA DARMO!

Zarejestruj się

Comments

comments