Fot. Paweł Jakubczyk
Fot. Paweł Jakubczyk

Cześć. Nazywam się Paulina Pięta. Czuj się tu jak u siebie, zapraszam na bloga i do współpracy!

Co robię:

 • Kobieta przedsiębiorcza oraz aktywna obserwatorka rynku eventowego.

 • Autorka bloga Eventualnie.com, który zmotywował mnie do założenia własnej firmy.

 • Od 8 lat aktywnie działam w branży marketingowej i eventowej.

 • Jestem marketing managerem w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wypoczynkowym Polanika

 • Od początku istnienia piszę do magazynu Event management

 

Jestem miłośniczką nauki przez praktykę oraz działania w grupie. Uczestniczę w licznych wydarzeniach, by być stale na bieżąco. Skończyłam marketing na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Od lat zajmuję się inbound marketingiem, jestem też community managerem, ale nie trzymam się tego nazewnictwa. Nie zamyka się przy tym w jednej branży, choć jej pasje to zarządzanie zespołem, nowe technologie i Social Media

Dobrze wiem, dlaczego profesja zwana na zachodzie event coordinator należy do pierwszej dziesiątki najbardziej stresujących zawodów świata. Najlepsza według mnie recepta na ten problem? Robić to, co się kocha!

 

W wolnym czasie zajmuje się:

 1. event marketingiem,
 2. marketingiem internetowym
 3. oraz doradztwem dla firm.

 

WYMYŚLIŁAM, CZYLI MOJE EVENTY:

W 2016 roku postanowiłam stworzyć autorskie marki eventowe:

 1. spotkania NetworKINGus – pierwsze cykliczne wydarzenia networkingowe w Kielcach,

 2. oraz konferencję Events Festival, gdzie koordynuję pracę kilkuosobowych zespołów.

 3. pierwszy ranking eventów, gdzie głos mają również uczestnicy – Event’s Awards

 

Przygodę z marketingiem i eventami zaczynałam od:

 • dział marketingu i obsługi klienta w Szkole Tańca Kieleckiego Teatru Tańca.
 • Potem pracowałam w warszawskiej agencji digital marketingowej, gdzie zajmowałam się organizacją konferencji Digital Marketing Revolution
 • zawsze interesowałam się marketingiem i Public Relations, gdzie pierwszym autorskim projektem była Agencja PaPRyczka PR
 • tworzyłam lub współtworzyłam od zera eventy takie jak Wenusjanki Kielce, Blogotok, wybory Miss Polka, Akcja charytatywna Chce MiSię i wiele innych
 • Obecnie jestem marketing managerem w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wypoczynkowym Polanika, gdzie spełniam się również jako event manager (organizacja I Świętokrzyskiego Dnia Seniora i Światowych Dni Zespołu Downa, Ogólnopolskiej Konferencji „Autyzm w rodzinie – wyzwanie naszych czasów?”).

Nie potrafię usiedzieć w miejscu, więc biegam i intensywnie podróżuję po Europie. Jako organizatorka z turbo zapałem mówią o mnie człowiek orkiestra. moje ulubione motto to:

„Sięgaj po to, co przewyższa Twoje możliwości.”

 

 • autorski Events Festival – podsumowanie branży oraz ranking eventów zakończony galą

Events Festival

 • współorganizowałam Świętokrzyski Dzień Seniora oraz Światowy Dzień Zespołu Downa w Ośrodku Polanika

Świętokrzyski Dzień Seniora

 • moje autorskie spotkania networkingowe NetworKINGus  – łączę różnego rodzaju branże ze sobą, by wzajemnie świadczyli dla siebie usługi. Każde spotkanie to również zawartość merytoryczna głównie kształcąca w zakresie umiejętności miękkich, tak ważnych dla przedsiębiorców.

networkingus pomysłodawczyni

 • Kieleckie Śniadania Networkingowe NetworkingUS, rozwiązywanie problemów przedsiębiorców, luźne rozmowy, nauka mówienia o swoim biznesie, szukanie specjalistów.

Śniadania networkingowe

 • sprzedaję koszulki do networkingu na eventy w swoim sklepie internetowym Eventualnie – istnieje 8 wzorów zabawnych charakterków, które odzwierciedlają uczestników eventów np. Organizatorus mądralus, bądź towarzyskus gadulus. Można zakupić koszulkę indywidualnie dla siebie, dla kogoś na prezent, bądź jako organizator dla swoich prelegentów lub uczestników eventu. Spełnia ona funkcję networkingową.

koszulki eventowe

 

 • mój autorski ranking eventów Najwyższa Eventualność – tu najlepsze eventy wybierają uczestnicy. Ranking podzielony jest na 10 kategorii, w tym roku 10 najlepszych eventów wybierze jury. Potem uczestnicy decydują, który event był najlepszy w danym roku.ranking eventów
 • networking podczas Forum Evential 2017 – organizuję profesjonalne sesje networkingowe. Największą bolączką wydarzeń jest brak rozmów i łączenia ludzi. Jestem zdania, że to kwestia organizatora, dlatego pomagam rozwiązań ten problem.

forum evential

 • networking podczas Ogólnopolskich Targów Pracy
 • jestem członkiem stowarzyszenia SieBiega, które organizuje m. in. Półmaraton Kielecki oraz Forum FoRun– mam doświadczenie w wydarzeniach sportowych i znam ludzi, którzy mają jeszcze większe ;) Zorganizują najbardziej wymagający bieg.

siebiega


Swoją karierę zaczynałam od marketingu i Public Relations, a pierwszym autorskim projektem na dużą skalę z tego zakresu była PaPRyczka PR. Wcześniej pracowałam na rzecz uznanej w świecie sztuki marki, jaką jest Szkoła Tańca Kieleckiego Teatru Tańca. Tu organizowałam warsztaty i autorskie konkursy. I właśnie tą – eventową drogą – poszłam dalej.

Koordynowałam i współtworzyłam bardzo różne wydarzenia:

 • Warsztaty social media – wymiana studencka z Ukrainy

Paulina Pięta wystąpienia

Paulina Pięta wystąpienia 1

 Paulina pięta tech klub

 • Tytuł i odznaczenie dla kobiety aktywnej wręczony przez ówczesną Wiceminister Obrony Narodowej Beatę Oczkowicz – 2014

kobieta aktywna

dyrektor marketingu roku

 

Prywatnie biegam. Uczestniczę w różnych zawodach w kraju. Moje największe osiągnięcie to (na razie) półmaraton. Również w tej pasji wykorzystuję doświadczenia organizatorki dużych wydarzeń. Mam rozwiązanie na każdy problem i nie ma wymówek.

Uwielbiam zdobywać szczyty gorskie i podróżować, po Polsce i Europie. Moje marzenie to Azja i Australia.

Nie mogę siedzieć w domu, gdy nie słyszę muzyki :) Różnorakiej!

Gdy znudziło mi się bieganie samemu, założyłam grupę nocnych biegów dobRUNoc. Teraz grupa żyje własnym życiem i dwa razy w tygodniu biegacze spotykają się by biegać.

Przyznaję się też do skromnego wkładu w Półmaraton Kielecki, gdzie wspierałam działania stowarzyszenia SieBiega (na trasie pomagałam przełamywać kolejne kilometry oraz zorganizowałam akcję na portalu Wspieramy Kluby).

Nie potrafię usiedzieć na miejscu, a jako o organizatorce mówią o mnie: człowiek orkiestra.

Jako miłośniczce networkingu zależy mi na większej interakcji między ludźmi podczas eventów, podniesieniu ich jakości oraz zwróceniu uwagi na uczestnika. W końcu po to bierzemy udział w wydarzeniach, by wynieść nowe doświadczenia, zainspirować się oraz poznać nowych ludzi. Chcę również, by organizatorzy zwrócili uwagę na ważną rolę social media i networkingu podczas wydarzeń.

Ponieważ od 8 lat uczęszczam na różnego rodzaju szkolenia, wydarzenia oraz konferencje, a od 6 organizuję takowe.Często organizatorzy nie wykorzystują zgromadzenia takiej ilości osób do profesjonalnego budowania sieci kontaktów. Ja staram się to zmienić. Obalam mit, że przerwa kawowa to networking.

 • Uważam, że wydarzenia są dla uczestników, co nie dla każdego organizatora jest oczywiste. Staję w obronie uczestników, by wynosili z nich maksimum możliwości. Aby już nigdy nikt nie powiedział: czas, czy pieniądze wyrzucone w błoto. Dlatego relacjonuję dla Was eventy zgodnie z ustalonymi wytycznymi. Wskazuję eventy godne polecenia.
 • Zapoznaję ze sposobami pozwalającymi korzystać ze 100% możliwości, jakie mamy na wydarzeniach.
 • Prowadzę networking podczas wydarzeń, by każdy mógł wynieść z eventu jak najwięcej nowych kontaktów.
 • Polecam firmy i rekomenduję ludzi z różnych branż – skutki uboczne networkingu ;).

O czym piszę? (Zakładka wpisy):

Zakładka Relacje z eventów:

Zawieram tam relacje z eventów, głównie związanych z branżą marketingu, PR, technologii, mobile, blogosferą, rozwoju, nowych mediów czy social mediów. Zazwyczaj organizowanych w Warszawie, Kielcach, ale również w Krakowie i Trójmieście oraz innych miastach.

Każdy wpis to m. in. moja relacja, infografika z danymi, zebrane zdjęcia oraz coraz częściej filmy. Prowadzę relację na żywo na Twitterze oraz Snapchacie podczas wydarzeń.

Zakładka Dla organizatorów:
Zależy mi na podnoszeniu jakości wydarzeń, przede wszystkim tych merytorycznych, czyli szkoleń, konferencji itp. Przeprowadzam wywiady z organizatorami oraz przedstawiam Wam najlepsze wydarzenia w branży. W zakładce dla organizatorów zdobędziecie również zdobywaną przez lata praktyki wiedzę i porady, które na pewno przydadzą się w działaniach organizacyjnych.

W social mediach szukaj hashtagu: #dlaorganizatorów

 

Więcej w zakładce WSPÓŁPRACUJMY

OBSERWUJ:

twitter eventualnie

facebook eventualnieblogsklep eventualnie