Fot. Paweł Jakubczyk
Fot. Paweł Jakubczyk

Paulina Pięta kobieta przedsiębiorcza oraz aktywna obserwatorka branży eventowej. Autorka bloga Eventualnie.com, który zmotywował ją do założenia własnej firmy. Ponadto miłośniczka nauki przez praktykę oraz działania w grupie. Uczestniczka licznych wydarzeń, inicjatorka oraz koordynatorka eventów, które zawsze tworzyła od zera – od flash mobów, akcji charytatywnych, poprzez spotkania dla kobiet i wybory miss, aż po spotkania blogerów i dużą konferencję digital marketingową.

W 2016 roku postanowiła stworzyć autorskie marki eventowe: spotkania NetworKINGus oraz konferencję Events Festival, gdzie koordynuje pracę kilkuosobowych zespołów. Pomysłodawczyni rankingu eventów Event’s Awards. Autorka tekstów w magazynie Event management

Od lat zajmuje się inbound marketingiem, jest też community managerem, choć nie trzyma się tego nazewnictwa. Nie zamyka się przy tym w jednej branży, choć jej pasje to zarządzanie zespołem, nowe technologie i Social Media. Swoją karierę zaczynała od marketingu i Public Relations, gdzie pierwszym jej autorskim projektem była Agencja PaPRyczka PR. Wcześniej spełniała się w dziale marketingu w Szkole Tańca Kieleckiego Teatru Tańca.

Obecnie marketing manager w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wypoczynkowym Polanika, gdzie spełnia się również jako event manager (organizacja I Świętokrzyskiego Dnia Seniora i Światowych Dni Zespołu Downa).

W wolnym czasie zajmuje się szkoleniami, event marketingiem, marketingiem internetowym oraz doradztwem dla firm. Nie potrafi usiedzieć w miejscu, więc biega i intensywnie podróżuje po świecie. Jako organizatorka z turbo zapałem mówią o niej człowiek orkiestra. Jej ulubione motto to: sięgaj po to, co przewyższa Twoje możliwości.

Dobrze wie dlaczego profesja zwana na zachodzie event coordinator należy do pierwszej dziesiątki najbardziej stresujących zawodów świata. Najlepsza według mniej recepta na ten problem? Robić to, co się kocha!

 • autorski Events Festival – podsumowanie branży oraz ranking eventów zakończony galą

Events Festival

 • współorganizowałam Świętokrzyski Dzień Seniora oraz Światowy Dzień Zespołu Downa w Ośrodku Polanika

Świętokrzyski Dzień Seniora

 • moje autorskie spotkania networkingowe NetworKINGus  – łączę różnego rodzaju branże ze sobą, by wzajemnie świadczyli dla siebie usługi. Każde spotkanie to również zawartość merytoryczna głównie kształcąca w zakresie umiejętności miękkich, tak ważnych dla przedsiębiorców.

networkingus pomysłodawczyni

 • Kieleckie Śniadania Networkingowe NetworkingUS, rozwiązywanie problemów przedsiębiorców, luźne rozmowy, nauka mówienia o swoim biznesie, szukanie specjalistów.

Śniadania networkingowe

 • sprzedaję koszulki do networkingu na eventy w swoim sklepie internetowym Eventualnie – istnieje 8 wzorów zabawnych charakterków, które odzwierciedlają uczestników eventów np. Organizatorus mądralus, bądź towarzyskus gadulus. Można zakupić koszulkę indywidualnie dla siebie, dla kogoś na prezent, bądź jako organizator dla swoich prelegentów lub uczestników eventu. Spełnia ona funkcję networkingową.

koszulki eventowe

 

 • mój autorski ranking eventów Najwyższa Eventualność – tu najlepsze eventy wybierają uczestnicy. Ranking podzielony jest na 10 kategorii, w tym roku 10 najlepszych eventów wybierze jury. Potem uczestnicy decydują, który event był najlepszy w danym roku.ranking eventów
 • networking podczas Forum Evential 2017 – organizuję profesjonalne sesje networkingowe. Największą bolączką wydarzeń jest brak rozmów i łączenia ludzi. Jestem zdania, że to kwestia organizatora, dlatego pomagam rozwiązań ten problem.

forum evential

 • networking podczas Ogólnopolskich Targów Pracy
 • jestem członkiem stowarzyszenia SieBiega, które organizuje m. in. Półmaraton Kielecki oraz Forum FoRun– mam doświadczenie w wydarzeniach sportowych i znam ludzi, którzy mają jeszcze większe ;) Zorganizują najbardziej wymagający bieg.

siebiega


Swoją karierę zaczynałam od marketingu i Public Relations, a pierwszym autorskim projektem na dużą skalę z tego zakresu była PaPRyczka PR. Wcześniej pracowałam na rzecz uznanej w świecie sztuki marki, jaką jest Szkoła Tańca Kieleckiego Teatru Tańca. Tu organizowałam warsztaty i autorskie konkursy. I właśnie tą – eventową drogą – poszłam dalej.

Koordynowałam i współtworzyłam bardzo różne wydarzenia:

Paulina Pięta wystąpienia

Paulina Pięta wystąpienia 1

 Paulina pięta tech klub

 • Tytuł i odznaczenie dla kobiety aktywnej wręczony przez ówczesną Wiceminister Obrony Narodowej Beatę Oczkowicz – 2014

kobieta aktywna

dyrektor marketingu roku

 

 • Nominowana w plebiscycie Człowiek Roku Brief w kategorii Człowiek Roku Czytelników 2015 
 • Nominowana w Plebiscycie Echa Dnia w kategorii Menadżer Kielc oraz Kobieta przedsiębiorcza 2016

Prywatnie biegam. Uczestniczę w różnych zawodach w kraju. Moje największe osiągnięcie to (na razie) półmaraton. Również w tej pasji wykorzystuję doświadczenia organizatorki dużych wydarzeń. Mam rozwiązanie na każdy problem i nie ma wymówek.

Uwielbiam zdobywać szczyty gorskie i podróżować, po Polsce i Europie. Moje marzenie to Azja i Australia.

Nie mogę siedzieć w domu, gdy nie słyszę muzyki :) Różnorakiej!

Gdy znudziło mi się bieganie samemu, założyłam grupę nocnych biegów dobRUNoc. Teraz grupa żyje własnym życiem i dwa razy w tygodniu biegacze spotykają się by biegać.

Przyznaję się też do skromnego wkładu w Półmaraton Kielecki, gdzie wspierałam działania stowarzyszenia SieBiega (na trasie pomagałam przełamywać kolejne kilometry oraz zorganizowałam akcję na portalu Wspieramy Kluby).

Nie potrafię usiedzieć na miejscu, a jako o organizatorce mówią o mnie: człowiek orkiestra.

Jako miłośniczce networkingu zależy mi na większej interakcji między ludźmi podczas eventów, podniesieniu ich jakości oraz zwróceniu uwagi na uczestnika. W końcu po to bierzemy udział w wydarzeniach, by wynieść nowe doświadczenia, zainspirować się oraz poznać nowych ludzi. Chcę również, by organizatorzy zwrócili uwagę na ważną rolę social media i networkingu podczas wydarzeń.

Ponieważ od 8 lat uczęszczam na różnego rodzaju szkolenia, wydarzenia oraz konferencje, a od 6 organizuję takowe.Często organizatorzy nie wykorzystują zgromadzenia takiej ilości osób do profesjonalnego budowania sieci kontaktów. Ja staram się to zmienić. Obalam mit, że przerwa kawowa to networking.

 • Uważam, że wydarzenia są dla uczestników, co nie dla każdego organizatora jest oczywiste. Staję w obronie uczestników, by wynosili z nich maksimum możliwości. Aby już nigdy nikt nie powiedział: czas, czy pieniądze wyrzucone w błoto. Dlatego relacjonuję dla Was eventy zgodnie z ustalonymi wytycznymi. Wskazuję eventy godne polecenia.
 • Zapoznaję ze sposobami pozwalającymi korzystać ze 100% możliwości, jakie mamy na wydarzeniach.
 • Prowadzę networking podczas wydarzeń, by każdy mógł wynieść z eventu jak najwięcej nowych kontaktów.
 • Polecam firmy i rekomenduję ludzi z różnych branż.

O czym piszę? (Zakładka wpisy):

Zakładka Relacje z eventów:

Zawieram tam relacje z eventów, głównie związanych z branżą marketingu, PR, technologii, mobile, blogosferą, rozwoju, nowych mediów czy social mediów. Zazwyczaj organizowanych w Warszawie, Kielcach, ale również w Krakowie i Trójmieście oraz innych miastach.

Każdy wpis to m. in. moja relacja, infografika z danymi, zebrane zdjęcia oraz coraz częściej filmy. Prowadzę relację na żywo na Twitterze oraz Snapchacie podczas wydarzeń.

Zakładka dla uczestników:

Tu znajdziecie cenne wskazówki dla uczestników, pozwalające wyciągnąć jak najwięcej z eventu. Ponadto konkursy na bilety i wejściówki na różnego rodzaju eventy. Stworzyłam również sklep internetowy z koszulkami eventowymi, które mają ułatwić komunikację podczas eventów. Zobaczcie sami!

Prowadzę grupę Eventualne tripy – wspólne wyjazdy na konferencje, na której możecie się zgadywać na networking już w podróży! Będę wdzięczna za zaproszenie znajomych, by rozchulać naszą ideę :)

W social mediach szukaj hashtagu: #dlauczestników

Zakładka Dla organizatorów:
Przeprowadzam wywiady z organizatorami oraz przedstawiam Wam najlepszych prelegentów. W zakładce dla organizatorów zdobędziecie również wiedzę i porady, które na pewno przydadzą się w działaniach organizacyjnych.

W social mediach szukaj hashtagu: #dlaorganizatorów

 

Więcej w zakładce WSPÓŁPRACUJMY

OBSERWUJ:

twitter eventualnie

facebook eventualnieblogsklep eventualnie


Zostaw swojego maila:
Otrzymaj bezpłatny planner dnia, czytaj wpisy jako pierwszy, odbieraj wiedzę ekstra