Rafał Krzycki – aż chciałoby się krzyknąć człowiek orkiestra branży hotelarskiej i Horeca! Jesteś organizatorem dwóch dużych konferencji Hotel Meeting i Gastro Meeting, twórcą pierwszej rozgłośni w branży – Horeca Radio. Coś jeszcze? Opowiedz o sobie 🙂
Konferencji tak na prawdę organizuję cztery, dwie gastronomiczne i dwie hotelarskie w roku. Radio jest naszym oczkiem w głowie, które cudownie się rozwija, tysiące odtworzeń, a każdego dnia przybywa nam słuchaczy. Właśnie mija rok funkcjonowania naszego portalu Horeca Business Club. Postawiliśmy sobie za cel, że będziemy nr 1 na rynku wydawców branżowych online i myślę, że już zrobiliśmy olbrzymie zamieszanie.
Wykorzystujemy newsletter, Facebook, grupy dyskusyjne, LinkedIn, radio, video. Wyznaczamy zupełnie nowe trendy. Najnowszy nasz projekt to pierwsza w Polsce zorganizowana akcja charytatywna hotelarzy Hotel Super Heroes z trzydniową integracyjną imprezą finałową. Zatem jak słyszysz dużo się u nas dzieje, a kolejne pomysły czekają już na realizację.

5 edycja, ponad 400 uczestników, 40 dostawców, masa prelegentów – to wszystko czeka na uczestników konferencji Hotel Meeting już 15 kwietnia. Ale statystyki to nie wszystko. Na czym skupimy się podczas tegorocznego wydarzenia? Kogo zaprosiliście jako prelegentów?
Rada programowa Hotel Meeting zdecydowała, że skracamy długość prezentacji do 10 minut + 10 minut na pytania. Dzięki temu zabiegowi na scenie będzie więcej prezentacji, myślę że nawet 10-12.
Wystąpią znane w branży osoby, choćby Krzysztof Głąbiński, guru revenue managementu, Marcin Mączyński z IGHP opowie o zarządzaniu kosztami, Michał Czuma poruszy trudny temat oszustw, Bartosz Paczyński świetnie opowiada o marketingu, Krzysiek Stęplowski poruszy tematy MICE, Ela Nitsze opowie o „dniu cudzoziemca” jaki jest organizowany w jej hotelu dla pracowników, Paweł Kałużny wprowadzi nas w świat guest experience, Maciej Otrębski poruszy zagadnienie diet roślinnych i oczekiwań gości w tym zakresie.
Ja także przygotowałem prezentację, opowiem o tym dlaczego warto angażować swój biznes w pomoc społeczną i jak można to wykorzystać marketingowo. Marlena Kosiura, z portalu inwestycjewkurortach.pl poprowadzi panel dyskusyjny „Czy cena czyni cuda?” ze świetnymi gośćmi, tj. Karoliną Kaim, Arturem Kozieją oraz Krzysztofem Sobolewskim. Będzie się działo!
To już 5 edycja wydarzenia. Opowiedz trochę o historii Hotel Meeting. Skąd pomysł na konferencje? Na jakie odpowiadacie potrzeby? Ilu uczestników było na pierwszej edycji i jak wzrastała ranga wydarzenia w ciągu tych kilku edycji?
W branży wydawniczej związanej z HoReCa pracuję już ponad 15 lat, więc pomysł na konferencje Hotel Meeting zrodził się naturalnie. Pierwsza edycja zgromadziła około 200 uczestników, ostatnia ponad 400 osób. Przede wszystkim w międzyczasie zmieniliśmy zupełnie formułę, zamiast samych paneli dyskusyjnych, postawiliśmy na otwartą scenę, gdzie każdy może zgłosić swój pomysł na wystąpienie.
Z radą programową wybieramy najbardziej interesujące branżę tematy, co sprawia że prezentacje dotykają najważniejszych wątków. Cieszy nas, że Hotel Meeting na stałe wpisał się w kalendarz spotkań branży hotelarskiej, która za każdym razem ocenia to wydarzenie bardzo wysoko.

Jak wiemy konferencje to nie tylko wiedza, ale uczestnikom zależy również na pozyskaniu nowych kontaktów. Podczas Hotel Meeting organizujecie świetny networking, nazywany przez Was Business Speed Dating. To tematyka mi bardzo bliska, dlatego opowiedz więcej jak to u Was wygląda i na czym polega.
Byłem pomysłodawcą i organizatorem pierwszych w Polsce spotkań w formule Business Speed Dating. To szybkie, czterominutowe spotkania dostawców produktów i usług z kupcami. Świetna, niezobowiązująca formuła, bez owijania w bawełnę i w prowadzona w myśl zasady win-win, którą stosujemy również podczas Hotel Meeting.
Dostawcy są zadowoleni, że mogą spotkać się z kilkudziesięcioma potencjalnymi klientami, kupcy zaś mogą w prosty i szybki sposób zrobić przegląd aktualnych ofert dostawców, poznać nowinki itd. Jesteśmy absolutnymi rekordzistami jeśli chodzi o Business Speed Dating, na ostatniej konferencji zorganizowaliśmy blisko 2000 spotkań!
Nowym elementem tej edycji są całodniowe warsztaty dla specjalistów. Kto je poprowadzi i do kogo są skierowane?
Z tym pomysłem zgłosiła się do mnie Blanka Retmańska-Man oraz Maciej Straus. Zaproponowali, że zrobią całodniowy warsztat dla małej grupy osób z zakresu sprzedaży oferty eventowej hoteli. Przystałem na to bez chwili wahania i myślę, że teraz każda nasza konferencja będzie urozmaicona tego typu warsztatami.
Mamy na to już fajny pomysł, który będzie pewną rewolucją i na pewno przypadnie do gustu uczestnikom naszych konferencji. Dziś na warsztaty zapraszamy wszystkie osoby pracujące w dziale sprzedaży oferty MICE. Miejsca szybko się rozchodzą, więc zainteresowanych zachęcam do szybkiej rejestracji.
Zdradź odrobinę wiedzy organizacyjnej dla czytelników. Ile osób organizuje Hotel Meeting, kiedy zaczynacie organizację i jak dzielicie zadania?
Czym bliżej konferencji skład ekipy organizacyjnej rośnie. Zaczynamy od składu 4-5 osób, a kończymy na 10-12 osobach tuż przed wydarzeniem. Jesteśmy multizadaniowi, w tak małym składzie to konieczne. Np. osoba od pozyskiwania sponsorów, w dniu konferencji staje się prowadzącym Business Speed Dating. Trochę zadań zlecamy na zewnątrz, np. marketing, mailingi, system rejestracji i sprzedaży biletów. Zatrudniamy firmę od techniki. Zatem sporo obowiązków oddajemy fachowcom.
Dziś np. prowadzimy rozmowy z dostawcą oprogramowania, które być może już w tej edycji pozwoli nam na ankietowanie „na żywo” uczestników w trakcie prezentacji, ale z wykorzystaniem ich własnych telefonów. Chcemy zrezygnować także z zadawania pytań przez uczestników przez mikrofon. Tu znów chcemy by wykorzystywali swoje telefony i mogli anonimowo pytać prelegentów czy panelistów w czasie, gdy są oni na scenie. Myślę, że to rozwiązanie bardzo urozmaici konferencję, a przede wszystkim zachęci nieśmiałe osoby do udziału w dyskusji.
Zatem jak widzisz, nie potrzeba nam dużej ekipy, wystarczy nam umiejętność przestawienia się na inne zadanie, wsparcie dostawcami usług zewnętrznych oraz dobry software, który za moment będzie standardem wykorzystywanym na naszych wydarzeniach.

Chyba wszystko już wiemy. Kiedy się widzimy? Do kiedy można się zarejestrować i czemu warto zrobić to od razu?
Widzimy się 15 kwietnia w Hotelu Okęcie.
Zarejestrować się można nawet w dniu konferencji, ale wtedy będzie najdrożej. Zatem lepiej to zrobić od razu. Ceny biletów dla hotelarzy zaczynają się od 69 pln, a w dniu konferencji będą kosztowały 399 pln.
Więc nie ma na co czekać. Świetna merytoryka, kilkuset hotelarzy z całej Polski, największa część wystawiennicza i wspaniała atmosfera. Warto być z nami tego dnia.
Niespodzianka:
W związku z patronatem eventualnie.com nad Hotel Meeting mam specjalną zniżkę na udział w konferencji
dla hotelarzy/eventowców
(z wyłączeniem dostawców produktów i usług).
Przy rejestracji na stronie https://hotele.bsdpoland.pl/rejestracja
wpisz kod EVENTUALNIE,
a cena biletu obniży się o 10%!
Fajnie, co? Let’s do it.